Vyhledávač CZ Facebook EN

CHCETE MÍT DOMA MAXIMÁLNÍ POHODLÍ? MOTOROVÉ GARNÝŽE JSOU IDEÁLNÍ – A POUZE JE ZAPNETE DO ZÁSUVKY

Znáte to: sedíte v křesle, díváte se na televizi a najednou vám do okna zasvítí slunce. Na obrazovce v tu chvíli nevidíte nic. Musíte vstát a jít zatáhnout závěsy. Nebo se ráno probudíte a v posteli přemýšlíte, jak dnes asi venku je – ale přes závěsy nevidíte. Musíte vstát a závěsy roztáhnout. Nebo máte doma vysoké stropy a ruční ovládání závěsů jde ztuha, záclony a závěsy navíc častou manipulací trpí.

Zkrátka máte nepohodlí, protože kvůli závěsům musíte vstávat, jít k oknu a manipulovat s nimi. Všechno ale může být úplně jinak! Vstávat nemusíte a dotýkat se závěsů také ne. Pokud máte MOTOROVÉ GARNÝŽE, pak záclony a závěsy můžete ovládat pouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

S pokročilým vývojem jsou dnes už motory ke garnýžím velice spolehlivé a vyspělé, nabízejí celou řadu technických vymožeností, a co je velmi důležité – oproti svým předchůdcům jsou malé a nenápadné, takže nekazí estetický dojem z vašich dekorací. Dokonce už nemusíte mít obavy ani z jejich cenové nedostupnosti. To, co před deseti lety stál jen motor, za to dnes pořídíte celou motorovou garnýž včetně dálkového ovládání.

GARNÝŽE NA MOTOROVÉ OVLÁDÁNÍ jsou dnes už elegantní, dostupné a jednoduše zapojitelné.
GARNÝŽE NA MOTOROVÉ OVLÁDÁNÍ jsou dnes už elegantní, dostupné a jednoduše zapojitelné.

Zapněte si garnýž do zásuvky

Naši dobří zákazníci stále častěji objevují pohodlí dálkového ovládání záclon a závěsů. Jednodušší už to být nemůže. Dnešní technika totiž umožňuje naprosto jednoduché řešení: Prostě si zapojí svou motorovou garnýž do běžné elektrické zásuvky. Žádné další zázraky už nepotřebují! K tomuto použití jsou ideální motorové garnýže Motorglide.

Nebo připojte garnýže k centrálnímu řízení domácnosti

Motorové garnýže ovšem můžete zapojit i do sofistikovaného centrálního systému řízení vašeho domu nebo k žaluziovému vypínači pro obousměrný provoz na 220 V. Pro tento případ je však ideální se zapojením motorových garnýží počítat už předem při stavbě či rekonstrukci domu. K tomuto použití jsou ideální motorové garnýže Motor Track.

1. Motorové garnýže Motorglide (zapojení do elektrické zásuvky)

GARNÝŽE DO ZÁSUVKY. Jejich zapojení už nemůže být jednodušší - stačí zapnout šňůru od motoru do elektrické zásuvky na 220 V, jakou má doma každý z nás.
GARNÝŽE DO ZÁSUVKY. Jejich zapojení už nemůže být jednodušší – stačí zapnout šňůru od motoru do elektrické zásuvky na 220 V, jakou má doma každý z nás.

Motorové garnýže Motorglide přinášejí oproti starším typům garnýží spoustu vymožeností:

 • Především jsou naprosto jednoduché na zapojení – stačí zapnout šňůru do běžné elektrické zásuvky na 220 V, jakou má doma každý z nás – a garnýž hned funguje.
 • Motor je malý, elegantní, a přitom výkonný a spolehlivý. Umisťuje se na pravém nebo na levém boku garnýže v poloze svisle dolů, kolmo ke garnýži. Protože je malý, snadno se schová pod závěsy a nepůsobí rušivě. Velikost samotného motoru v nejdelším a nejširším místě je 29×8,5 cm.
MOTOR JE ÚZKÝ a snadno se schová za vaše závěsy. Krásu dekorací tedy nebude nic rušit.
MOTOR JE ÚZKÝ a snadno se schová za vaše závěsy. Krásu dekorací tedy nebude nic rušit.
MOTOR JE JEN O MÁLO ŠIRŠÍ NEŽ SAMOTNÁ KOLEJNICE. Při pohledu shora je patrné, jak pěkně je motor v poměru ke kolejnici útlý. Vaše závěsy tedy určitě nadouvat nebude.
MOTOR JE JEN O MÁLO ŠIRŠÍ NEŽ SAMOTNÁ KOLEJNICE. Při pohledu shora je patrné, jak pěkně je motor v poměru ke kolejnici útlý. Vaše závěsy tedy určitě nadouvat nebude.
 • Chod těchto motorových garnýží je mnohem tišší, než tomu u obdobných garnýží bývalo doposud. Garnýže Motorglide jsou elegantní, tiché a komfortní.
 • Motorové garnýže Motorglide je možné vybavit elegantním drobným dálkovým ovladačem, podobným, jako jsou například ovladače na televizi. Už žádné vstávání kvůli závěsům!
DÁLKOVÝ OVLADAČ K MOTOROVÝM GARNÝŽÍM Motorglide. Také ovladač je příjemně tenký. Jeho rozměry jsou cca 13 x 4,2 x 1,3 cm.
DÁLKOVÝ OVLADAČ K MOTOROVÝM GARNÝŽÍM Motorglide. Také ovladač je příjemně tenký. Jeho rozměry jsou cca 13 × 4,2 × 1,3 cm.
 • Dálkový ovladač ovšem může být pomocí nenápadného držáčku připevněn i na stěnu. To je ideální řešení pro ty, kdo ovladače neustále hledají… :)
DÁLKOVÝ OVLADAČ JE ZASUNUTÝ DO DRŽÁČKU pro připevnění na stěnu.
DÁLKOVÝ OVLADAČ JE ZASUNUTÝ DO DRŽÁČKU pro připevnění na stěnu.
DRŽÁK pro připevnění na stěnu.
DRŽÁK pro připevnění na stěnu.
 • Ovládání je možné nastavit pro jednu až pět řízených jednotek.
 • Kolejnice garnýží Motorglide je možné na zakázku ohýbat do horizontálních oblouků.
 • Motorové garnýže Motorglide jsou vybaveny moderní a praktickou funkcí Touch Moution. Ta funguje tak, že když lehce rukou zatáhneme za závěs do některé strany, závěsy se samy plynule zatáhnou nebo roztáhnou až ke středu nebo k dorazům na konci kolejnice. Tuto funkci kromě příjemného domácího využití obzvlášť ocení hoteliéři, protože hostům v hotelových pokojích poskytne komfort a zároveň je velmi šetrná k záclonám a závěsům. Funkci Touch Moution je samozřejmě možné kdykoliv vypnout – například v dětských pokojích, aby si malé děti se závěsy zbytečně nehrály.
 • U motorových garnýží Motorglide se dá nastavit různá rychlost pohybu závěsů. Nabízí se 10 rychlostí.
PARAMETRY CHODU se dají jednoduše nastavit ovladači přímo na motoru.
PARAMETRY CHODU se dají jednoduše nastavit ovladači přímo na motoru.
 • Tam, kde jsou vysoké stropy, bývají garnýže s motorovým pohonem téměř nutností. Motorové garnýže Motorglide jsou pro tyto případy perfektním řešením.
ELEGANTNÍ ÚZKÝ MOTOR A DÁLKOVÝ OVLADAČ, to jsou dvě věci, které vám nesmírně zpříjemní život, takže se po čase budete ptát: Jak jsme mohli tak dlouho žít bez nich?
ELEGANTNÍ ÚZKÝ MOTOR A DÁLKOVÝ OVLADAČ, to jsou dvě věci, které vám nesmírně zpříjemní život, takže se po čase budete ptát: Jak jsme mohli tak dlouho žít bez nich?
 • Jedinou nevýhodou těchto garnýží je, že se nedají připojit k centrálnímu elektronickému ovládání domu – pro tento případ jsou ideální motorové garnýže Motor Track, které rovněž najdete v naší nabídce.

Základní charakteristika motorových garnýží Motorglide se zapojením do elektrické zásuvky:

 • Hliníkový bíle komaxitovaný profil je opatřen polouzavřenými kanálky pro jednotlivé větve hnacího pásku, které zabraňují jeho vypadávání.
 • Kolečkové jezdce.
 • Volitelná strana umístění motoru.
 • Počet jezdců 10 ks/m.
 • Montáž je možná do stropu i do zdi, doporučená rozteč kotvení do 100 cm (závisí na pevnosti zdi nebo stropu).
 • Motor AC 100 – 250 V / 50 – 60 Hz
 • Regulace rychlosti má 10 úrovní.
 • Rychlost pohybu záclon a závěsů je do 25 cm za sekundu.
 • Maximální délka kolejnice je 12 m pro 1 samostatný motor, nebo 20 m pro 2 motory (tandem).
 • Maximální váha dekorací je 60 kg pro 1 samostatný motor, nebo 90 kg pro 2 motory (tandem).
 • Ideální vzdálenost elektrické zásuvky od garnýže je do 1 m.
TAKTO JE U GARNÝŽE MOTORGLIDE napojen motor na kolejnici.
TAKTO JE U GARNÝŽE MOTORGLIDE napojen motor na kolejnici.
VRCHNÍ DÍL je pro lepší manipulaci snadno odnímatelný. Stačí zmáčknout tlačítko a potáhnout. Pak si můžete na motoru nastavit požadované parametry chodu a poté jednoduchým pohybem motor opět vrátit na své místo.
VRCHNÍ DÍL je pro lepší manipulaci snadno odnímatelný. Stačí zmáčknout tlačítko a potáhnout. Pak si můžete na motoru nastavit požadované parametry chodu a poté jednoduchým pohybem motor opět vrátit na své místo.
MOTOROVÁ GARNÝŽ Motorglide.
MOTOROVÁ GARNÝŽ Motorglide.

2. Motorové garnýže Motor Track (připojení k centrálnímu ovládání domu, nebo k žaluziovému vypínači)

 • Tyto speciální technické garnýže s motorovým ovládáním se hodí především pro připojení k centrálnímu elektronickému ovládání domu nebo k žaluziovému vypínači pro obousměrný provoz na 220 V. Je proto ideální s jejich zapojením počítat už při stavbě či rekonstrukci domu.
GARNÝŽE PRO PŘIPOJENÍ K CENTRÁLNÍMU OVLÁDÁNÍ nebo k žaluziovému vypínači mají zajímavý motor, jaký se bude líbit především milovníkům techniky. Za chodu uvidí, co se v mechanismu děje. Je to podobné, jako módní designové hodinky s odkrytým strojkem.
GARNÝŽE PRO PŘIPOJENÍ K CENTRÁLNÍMU OVLÁDÁNÍ nebo k žaluziovému vypínači mají zajímavý motor, jaký se bude líbit především milovníkům techniky. Za chodu uvidí, co se v mechanismu děje. Je to podobné, jako módní designové hodinky s odkrytým strojkem.

Kolejnice

Samotné profily garnýží Motor Track se od ostatních typů profilů liší především svou „bytelností“, díky které unesou i těžší dekorace (přičemž motor je naopak příjemně malý a nenápadný – ale přitom dostatečně výkonný). Zatímco běžné kolejničky mívají rozměry cca kolem 13,5 – 14,2 krát 14 – 18 milimetrů, profily garnýží Motor Track jsou široké 32 mm a vysoké 26 mm. Jsou to tedy garnýže stvořené pro těžší práci. Garnýže Motor Track se standardně dodávají v bílé barvě a montujeme je až do délky 6 metrů.

Motor

Technické motorové garnýže Motor Track jsou vybaveny elektromotorem napájeným 220 V. Motor může být umístěn buď na pravé, nebo na levé straně kolejnice. Montuje se svisle dolů, kolmo ke garnýži. Výška motoru od horního konce garnýže po spodek motoru je 31 centimetrů a šířka i hloubka motoru je do 6 centimetrů. Díky svislé poloze a nepříliš velkému průměru se dá tento motor pěkně schovat za závěsy, je nenápadný, nikde nepřečnívá a nekazí celkový dojem.

Nosnost a výkonnost

Motor o výkonu 45 W je vhodný pro závěsy do 30 kg – utáhne tedy i těžší látky. Tomu jsou přizpůsobeny i pevné kolejnice. Rychlost pohybu závěsů je 12,5 cm/s. Pohyb motoru je na jezdce přenášen perforovanou páskou, která zajišťuje nehlučný chod. Motor je zakončen kabelem s rychlospojkou pro snadné napojení k elektrickému rozvodu.

Spolehlivost

Motor, který ke garnýžím Motor Track používáme, je velice kvalitní a víceméně bezporuchový. V minulosti jsme v nabídce mívali i některé druhy levnějších motorů, ty se však neosvědčily, protože se velmi často kazily. Po těchto zkušenostech se nám motor, který nabízíme nyní, jeví jako optimální. Nepatří k nejdražším, ale ani k nejlevnějším. Vzhledem k tomu, že bývá spolehlivý, se však jeho mírně vyšší cena určitě oplatí.

Ovladače

Ovládání garnýží Motor Track bývá standardně vypínačem umístěným na zdi. Je k němu možné za příplatek dodat i dálkové ovládání. Vypínače nebo dálkové ovládání jsou řešeny samostatně od specializovaných firem, a proto nejsou součástí ceny garnýží.

Komponenty

Ke garnýžím Motor Track dodáváme kvalitní kolečkové jezdce s plastovými ložisky určené pro vyšší zatížení. Tyto jezdce se v profilu pohybují snadno, hladce a plynule, nikde se nezadrhávají.

MOTOR KE GARNÝŽÍM MOTOR TRUCK má zajímavý design. Milovníci techniky budou nadšeni, protože budou moci přes průhledné stěny pozorovat pohyb všech ozubených koleček a převodů přímo v chodu.
MOTOR KE GARNÝŽÍM MOTOR TRUCK má zajímavý design. Milovníci techniky budou nadšeni, protože budou moci přes průhledné stěny pozorovat pohyb všech ozubených koleček a převodů přímo v chodu.
MOTOR KE GARNÝŽÍM MOTOR TRUCK je částečně průhledný.
MOTOR KE GARNÝŽÍM MOTOR TRUCK je částečně průhledný.

Základní charakteristika motorových garnýží Motor Track:

 • Hliníkový bíle komaxitovaný profil je opatřen polouzavřenými kanálky pro jednotlivé větve hnacího pásku, které zabraňují jeho vypadávání.
 • Kolečkové jezdce s plastovými ložisky.
 • Volitelná strana umístění motoru.
 • Maximální nosnost 30 kg.
 • Počet jezdců 8 – 10 ks/m.
 • Montáž je možná do stropu i do zdi, doporučená rozteč kotvení do 100 cm (závisí na pevnosti zdi nebo stropu).
MOTOR KE GARNÝŽÍM MOTOR TRUCK je poměrně malý, samotný motor bez úchytů a kolejnice má rozměry jen cca 5x6x22,5 cm.
MOTOR KE GARNÝŽÍM MOTOR TRUCK je poměrně malý, samotný motor bez úchytů a kolejnice má rozměry jen cca 5×6×22,5 cm.

Náš tip:

Další druhy garnýží najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…log/garnyze/

 


zpět na články