Vyhledávač CZ Facebook EN

Záclony a závěsy s vlámskými sklady působí vždy elegantně a profesionálně

Vlámské sklady na zácloně či závěsu vytvářejí pravidelné romantické řasení. Záclonyzávěsy nařesené vlámskými sklady vypadají luxusně a profesionálně. Díky speciální technice je možné zvolit bohatost řasení i to, na kterém místě vzoru se přesně sklady budou nacházet.

VŽDY VYPADAJÍ DOBŘE. Technika řasení vlámskými sklady se výborně hodí jak pro záclony, tak i pro závěsy.
VŽDY VYPADAJÍ DOBŘE. Technika řasení vlámskými sklady se výborně hodí jak pro záclony, tak i pro závěsy.

Tento zajímavý způsob ušití vhodný pro záclonyzávěsy se do Evropy rozšířil z Belgie, jeho autory jsou Vlámové a odtud se také rozšířilo pojmenování vlámské sklady. Vlámské sklady se však také někdy označují jako šití na háčky Mikroflex.

TAKTO VYPADAJÍ ZBLÍZKA. Detail vlámských skladů.
TAKTO VYPADAJÍ ZBLÍZKA. Detail vlámských skladů.

Na závěsy či záclony řasené pomocí vlámských skladů je ze zadní strany nejprve našita rovná vyztužující páska, která má za úkol vyztužit látku mezi sklady i samotné sklady tak, aby pak řasení pěkně drželo tvar. Poté se na látce s našitou páskou vytvoří sklady, do kterých se všijí speciální háčky Mikroflex. Vlámské sklady se šijí na speciálním stroji, který háčky do látky všívá přesně rovně.

PERFEKTNÍ MATERIÁL SE SNOUBÍ S ELEGANCÍ VLÁMSKÝCH SKLADŮ. Také v tomto luxusním interiéru designér Radomír Petroš pro řasení záclon i závěsů navrhnul vlámské sklady. Paní domu si přála velmi dlouhou délku záclon i závěsů. Na doporučení designéra si pro tento výjimečný styl vybrala velmi exkluzivní materiál. Díky tomu dekorace vypadají ležérně, měkce a splývavě. Celek pak působí velmi vkusně a luxusně, ale přitom neokázale.
PERFEKTNÍ MATERIÁL SE SNOUBÍ S ELEGANCÍ VLÁMSKÝCH SKLADŮ. Také v tomto luxusním interiéru designér Radomír Petroš pro řasení záclon i závěsů navrhnul vlámské sklady. Paní domu si přála velmi dlouhou délku záclon i závěsů. Na doporučení designéra si pro tento výjimečný styl vybrala velmi exkluzivní materiál. Díky tomu dekorace vypadají ležérně, měkce a splývavě. Celek pak působí velmi vkusně a luxusně, ale přitom neokázale.
JSOU KRÁSNÉ I PO ROZTAŽENÍ. Záclony a závěsy s vlámskými sklady se samozřejmě dají rozhrnovat a shrnovat stejně, jako jakékoliv jiné typy dekorací.
JSOU KRÁSNÉ I PO ROZTAŽENÍ. Záclony a závěsy s vlámskými sklady se samozřejmě dají rozhrnovat a shrnovat stejně, jako jakékoliv jiné typy dekorací.

Vyztužující pásky

Podle typu dekorační látky pro vlámské sklady používáme různé typy vyztužujících pásek. Na záclony například používáme transparentní vyztužující pásky, na závěsy pak druh vyztužující pásky volíme podle gramáže dekorační látky.

ABY VÝSLEDEK BYL PERFEKTNÍ, používáme pro záclony a závěsy různé druhy vyztužujících pásek.
ABY VÝSLEDEK BYL PERFEKTNÍ, používáme pro záclony a závěsy různé druhy vyztužujících pá­sek.

Háčky Mikroflex

Háčky Mikroflex pro záclonyzávěsy s vlámskými sklady nabízíme ve třech velikostech. Jejich základní rozměr je 95 milimetrů na výšku, a kromě toho používáme i háčky o velikosti 75 a 55 milimetrů.

Nejvíce ovšem využíváme největší háčky o velikosti 95 milimetrů, protože máme ověřeno, že čím je háček delší, tím vlámské sklady vypadají lépe. Kratší háčky se hodí spíše pro záclonyzávěsy o menší výšce.

ŘASENÍ VLÁMSKÝMI SKLADY sluší do různých typů interiérů a hodí se pro jednobarevné i vzorované dekorační látky.
ŘASENÍ VLÁMSKÝMI SKLADY sluší do různých typů interiérů a hodí se pro jednobarevné i vzorované dekorační látky.

Výhody Vlámských skladů

Hlavní výhodou vlámských skladů je, že takto ušité závěsy či záclony vypadají podstatně profesionálněji a luxusněji než závěsy či záclony nařasené na běžnou řasící pásku.

PARÁDA V ZIMNÍCH BARVÁCH. Pro tento interiér v chladných zimních barvách designér Radomír Petroš navrhnul bílé závěsy s nenápadným černým vzorkem které korespondují s barvou sedačky i ostatního vybavení. Řasení technikou vlámských skladů celkový dojem zjemňuje. Potahy na polštáře ze stejné látky pak celý prostor zcelují. Zajímavým a příjemným akcentem pro tento interiér jsou oranžové prvky na stěnách i na doplňcích.
PARÁDA V ZIMNÍCH BARVÁCH. Pro tento interiér v chladných zimních barvách designér Radomír Petroš navrhnul bílé závěsy s nenápadným černým vzorkem které korespondují s barvou sedačky i ostatního vybavení. Řasení technikou vlámských skladů celkový dojem zjemňuje. Potahy na polštáře ze stejné látky pak celý prostor zcelují. Zajímavým a příjemným akcentem pro tento interiér jsou oranžové prvky na stěnách i na doplňcích.

Další výhodou je i to, že tento způsob řasení umožňuje zvolit přesný typ řasení a taktéž přesné místo, kde se na látce budou sklady vyskytovat – jestli například ve vzoru, mezi vzorem a podobně.

PERFEKTNÍ VÝSLEDEK STOJÍ ZATO. Také u vlámských skladů je pro dokonalý výsledkek samozřejmě nesmírně důležitý nejen vhodný výběr látky a kvalita materiálu, ale také perfektní a profesionální zpracování.
PERFEKTNÍ VÝSLEDEK STOJÍ ZATO. Také u vlámských skladů je pro dokonalý výsledkek samozřejmě nesmírně důležitý nejen vhodný výběr látky a kvalita materiálu, ale také perfektní a profesionální zpracování.

Podle požadované bohatosti nařasení můžeme použít vlámské sklady jednoduché, dvojité či trojité.

• Jednoduché sklady se používají pro řasení v rozmezí 1,6 až 1,8 násobné.

• Dvojité sklady jsou vhodné pro řasení 1,8 až 2,2 násobné.

• Trojité sklady pak používáme pro řasení 2,2 až 3 násobné.


Nechejte si tu nejkrásnější dekoraci pro Vaše okno navrhnout naším designérem. Pro více informací a objednávku klikněte zde: http://www.petros-interier.cz/…signera.html

 


zpět na články