Vyhledávač CZ Facebook EN

Několik praktických rad, jak vybírat záclony a závěsy pro Váš hotel či penzion

Jak si vybrat záclony a závěsy pro hotely a penziony? Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat? Je to podobné, jako když vybíráte záclony a závěsy domů, nicméně výběr vhodné stínící techniky pro hotely má přeci jen i svá specifika…

První specifikum: BLACKOUT

Pro pohodlí a komfort svých hostů hotely často využívají blackoutové závěsy. Jedná se o závěsy, které, podle typu, buď částečně, nebo vůbec nepropouštějí světlo. Tato vlastnost je důležitá zvláště v takových hotelích, kde hosté často přijíždějí až pozdě v noci, a proto pak ráno také chtějí déle spát. Blackoutové závěsy hostům zaručí, že je po ránu nebude budit světlo.

Ve Vašem dobře zatemněném hotelovém pokoji se hostům bude dobře spát a příště se k Vám pak zase rádi vrátí. Blackoutové závěsy Vám můžeme nabídnout v desítkách druhů a stovkách odstínů. Stačí si jen vybrat, který se Vám bude líbit nejvíce.

BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY zaručí hotelovým hostům příjemný spánek nerušený světlem.
BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY zaručí hotelovým hostům příjemný spánek nerušený světlem.
BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY si u nás můžete vybírat z desítek druhů a stovek odstínů.
BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY si u nás můžete vybírat z desítek druhů a stovek odstínů.
BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY ovšem najdou své uplatnění nejen v hotelích, ale také všude tam, kde občas bývá vítané úplné zatemnění místnosti. Příkladem mohou být třeba pokoje v mateřských školách.
BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY ovšem najdou své uplatnění nejen v hotelích, ale také všude tam, kde občas bývá vítané úplné zatemnění místnosti. Příkladem mohou být třeba pokoje v mateřských školách.

Druhé specifikum: VÝRAZNĚJŠÍ STYLY

Oproti domácnostem si hotely mohou dovolit používat podstatně výraznější styly a typy látek na závěsy. Doma se výrazné materiály velice brzy okoukají, proto se většina lidí drží spíše umírněnějších stylů. Ale to, co je pro domov příliš výrazné, pro hotel naopak může být ohromnou devízou.

Hosté změnu stylu ocení – znamená to pro ně vítané zpestření a odpočinutí si od stereotypu. Hotelovým hostům se bude líbit, že je zde prostředí jiné, nové a nezvyklé. I zde je ovšem samozřejmě nutné zachovat určitou míru vkusu… :)

VÝRAZNĚJŠÍ barvy, vzory i styly mohou být pro hotelové hosty příjemným zpestřením od všednosti.
VÝRAZNĚJŠÍ barvy, vzory i styly mohou být pro hotelové hosty příjemným zpestřením od všednosti.
JESTLIŽE ZVOLÍTE ZÁVĚSY SPRÁVNĚ, pak mohou skvěle podtrhnout styl interiéru a vykouzlit v místnosti tu správnou atmosféru.
JESTLIŽE ZVOLÍTE ZÁVĚSY SPRÁVNĚ, pak mohou skvěle podtrhnout styl interiéru a vykouzlit v místnosti tu správnou atmosféru.

Třetí specifikum: NEHOŘLAVOST

Majitelé hotelů na nové záclony a závěsy většinou vybírají látky v nehořlavé úpravě. V současné době sice zákon ukládá použití nehořlavých materiálů jen pro hotely s více než sto lůžky a pro veřejné prostory, kde se shromažďuje vetší množství lidí, což mohou být různé sály, konferenční či obřadní místnosti a podobně. Provozovatelé hotelů nicméně většinou chtějí být v předstihu a oproti méně pružné konkurenci chtějí svým hostům zaručit pocit většího bezpečí. Proto pro vybavení svých hotelových pokojů vyžadují nehořlavé záclony a závěsy. Použití nehořlavých materiálů navíc mnohdy zohledňují i pojišťovny.

Sortiment nehořlavých materiálů, který Vám můžeme nabídnout, čítá desítky druhů v několika stech barevných variantách. Právě toto je ale také zároveň hlavní nevýhoda nehořlavých materiálů – oproti naší nabídce běžných látek na záclony a závěsy je to totiž značně omezený počet. Vždyť materiálů v běžném provedení si u nás můžete vybrat z několika tisíc druhů! U nehořlavých materiálů na záclony a závěsy je třeba počítat také s jejich vyšší cenou.

OKNA VE VAŠEM HOTELU, PENZIONU či provozovně mohou být oblečena krásně, vkusně a stylově. Rádi Vám s tím pomůžeme.
OKNA VE VAŠEM HOTELU, PENZIONU či provozovně mohou být oblečena krásně, vkusně a stylově. Rádi Vám s tím pomůžeme.
I JEDNODUCHÉ DEKORACE mohou vypadat hezky a kvalitně.
I JEDNODUCHÉ DEKORACE mohou vypadat hezky a kvalitně.
ATYPICKÁ OKNA pro nás nejsou žádný problém. Kvalitní jemné záclony navíc hotelovým hostům zachovají příjemný výhled ven do přírody.
ATYPICKÁ OKNA pro nás nejsou žádný problém. Kvalitní jemné záclony navíc hotelovým hostům zachovají příjemný výhled ven do přírody.
ZÁMECKÝM OBLOUKOVÝM OKNŮM sluší romantické záclony a závěsy.
ZÁMECKÝM OBLOUKOVÝM OKNŮM sluší romantické záclony a závěsy.
KAŽDÝ INTERIÉR na těchto snímcích je jiný, jedno ale mají společné - záclony a závěsy z dílny Petroš interier.
KAŽDÝ INTERIÉR na těchto snímcích je jiný, jedno ale mají společné – záclony a závěsy z dílny Petroš interier.

Všechny dekorace oken na těchto snímcích byly zhotoveny v dílně Petroš interier.

 


zpět na články