Vyhledávač CZ Facebook EN

ULTRAMODERNÍ STYL – minimalistický, strohý, high-tech, futurist, art deco, industriální

Mistrem tohoto stylu je slavný nizozemský designér a návrhář Ulf Moritz, jehož dekorační látky lze najít pod značkou Sahco. Sám Ulf Moritz provokativně tvrdí, že dělá materiály pro lidi, kteří by ve svém interiéru nejraději žádné látky ani neměli. Jeho tvorba je nesmírně kreativní, experimentuje s nezvyklými materiály a kombinuje materiály, které se k sobě zdánlivě vůbec nehodí. Výsledkem jsou zajímavé, ale přitom často strohé a ultrajednoduché látky, které Vás určitě neokouzlí zdobností, ale zato Vás uchvátí svou neobyčejností a vytříbenou stylovostí.

Interiéry v minimalistickém stylu neobsahují nic zbytečného. Platí zde, že v jednoduchosti je krása. Všechno je funkční, i ozdoby jsou solitérní a jednoduché. Ultramoderní minimalistický interiér vyniká čistými jednoznačnými, mnohdy až futuristickými liniemi, vzdušností a účelností. Mnohdy bývá uspořádán podle zásad feng šuej. Každý kus je zde účelný, jednoduchý a někdy až stroze vyhlížející.

DEKORAČNÍ LÁTKA v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO. Kolekce stylových záclon a závěsů značky SAHCO dostanete v prodejně Petroš interier na Zámeckém náměstí (Zámecké ulici) 54 ve Frýdku-Místku.
DEKORAČNÍ LÁTKA v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO. Kolekce stylových záclon a závěsů značky SAHCO dostanete v prodejně Petroš interier na Zámeckém náměstí (Zámecké ulici) 54 ve Frýdku-Místku.
TAKÉ ZÁVĚSY LUXUSNÍ FRANCOUZSKÉ ZNAČKY CAMENGO najdete v nabídce firmy Petroš interier. Závěsy na snímku patří do nové kolekce Camengo Boléro, a, byť jsou tyto závěsy více-méně univerzální, jejich elegance obzvlášť krásně vynikne právě v ultramoderním interiéru.
TAKÉ ZÁVĚSY LUXUSNÍ FRANCOUZSKÉ ZNAČKY CAMENGO najdete v nabídce firmy Petroš interier. Závěsy na snímku patří do nové kolekce Camengo Boléro, a, byť jsou tyto závěsy více-méně univerzální, jejich elegance obzvlášť krásně vynikne právě v ultramoderním interiéru.

Co sem vybírat nebudeme:

K tomuto stylu se rozhodně nehodí žádné květinové vzory, nabírání, bohaté řasení a volány, žádné zdobné prvky, žádná žinylka ani výšivky, žádné Vlámské sklady.

Co se sem hodí:

Obyčejně se sem hodí jednobarevné látky, není to ale podmínkou. Když budete chtít na závěsy použít vzor, pak sáhněte po geometrickém nebo abstraktním motivu. Hezky sem zapadnou materiály s kovovým leskem, které podtrhnou moderní vzhled interiéru. Ze záclon je nejvhodnější organza. Krásně zde zapůsobí strukturované materiály. Jako skvělé solitéry tu nádherně vyniknou i různé netradiční látky, kterým by se poněkud nekonformně dalo říkat „úlety“. Skvěle se u tohoto stylu pracuje rovněž s barevnými kontrasty. Zlaté pravidlo pro tento typ interiérů ovšem říká, že oč jednodušší látka, o to by měla být kvalitnější.

Co se týče řasení závěsů, k ultramodernímu stylu se hodí jednoduché a spíš méně nabírané řasení, ke kterému lze využít buď klasickou řasící pásku, nebo například i Wave systém či narážecí kroužky. Výborně se sem hodí také japonské panelové stěny, rolety nebo plissé. Za jistých okolností je možné strohost ultramoderního interiéru „nabourat“ například použitím orientálního koberce nebo jiného kvalitního solitéru, který standardně patří k naprosto jinému stylu.

Co k Vám designér s sebou nejspíš přiveze:

  • jednobarevné záclony
  • jednobarevné závěsy
  • závěsy s lesklým efektem
  • záclony a závěsy s odlesky, strukturami, ultramoderním designem – podle zadaného cenového rozpětí
  • inbetween – něco mezi záclonami a závěsy – podle individuální domluvy
  • blackoutové závěsy – zatemňující závěsy – podle individuální domluvy
  • vybrané vzorníky značek Haute couture – podle zadaného cenového rozpětí
DEKORAČNÍ LÁTKA S KOVOVÝM LESKEM v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO. Stylové záclony a závěsy značky SAHCO dostanete v prodejně Petroš interier.
DEKORAČNÍ LÁTKA S KOVOVÝM LESKEM v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO. Stylové záclony a závěsy značky SAHCO dostanete v prodejně Petroš interier.
DEKORAČNÍ LÁTKA v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO. Každá takováto látka je originál a v běžných prodejnách s bytovým textilem ji určitě nenajdete - tyto látky má v České republice možnost nabízet jen několik nejlepších firem. Záclony a závěsy značky Sahco jsou určeny pro obzvlášť náročné zákazníky.
DEKORAČNÍ LÁTKA v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO. Každá takováto látka je originál a v běžných prodejnách s bytovým textilem ji určitě nenajdete – tyto látky má v České republice možnost nabízet jen několik nejlepších firem. Záclony a závěsy značky Sahco jsou určeny pro obzvlášť náročné zákazníky.
ZÁVĚSY v ultramoderním stylu se strukturovaným vzorem z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO.
ZÁVĚSY v ultramoderním stylu se strukturovaným vzorem z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze, který své výrobky nabízí pod značkou SAHCO.
ZÁCLONY v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze. Tuto netradiční organzu zdobí kruhové aplikace s měkkými kovovými odlesky.
ZÁCLONY v ultramoderním stylu z dilny jednoho z nejlepších světových designérů Ulfa Moritze. Tuto netradiční organzu zdobí kruhové aplikace s měkkými kovovými odlesky.
NA TÉTO DEKORAČNÍ LÁTCE rozehrál Ulf Moritz fantastickou hru duhových barev, které v jinak strohém ultramoderním interiéru zapůsobí jako svěží vánek. Další kolekce stylových záclon a závěsů značky SAHCO najdete v prodejně Petroš interier.
NA TÉTO DEKORAČNÍ LÁTCE rozehrál Ulf Moritz fantastickou hru duhových barev, které v jinak strohém ultramoderním interiéru zapůsobí jako svěží vánek. Další kolekce stylových záclon a závěsů značky SAHCO najdete v prodejně Petroš interier.

Náš tip:

 


zpět na články