Vyhledávač CZ Facebook EN

I děti potřebují kvalitní stínění – aneb jak na dětské záclony a závěsy…

Krásné záclony a závěsy pomohou dětem rozvíjet estetické cítění

Stejně důležité, jako vybavení dětského pokoje odpovídajícím nábytkem, je důležitý i vhodný výběr stínění do dětských pokojů. Využít se dají záclonyzávěsy, ale také třeba římské rolety nebo další typy stínění. Příjemné a útulné prostředí je pro harmonický rozvoj dětské duše nesmírně důležité. To, v čem dítě vyrůstá, mu poskytne základ pro jeho estetické cítění a vnímání krásy po celý jeho další život.

Pestré záclony a závěsy: Co se vlastně těm dětem líbí?

Každý věk si žádá své. Vkus i potřeby dětí a mladých lidí se postupně mění a vyvíjejí – a to pro dospělé občas velmi nečekaným směrem. V praxi se například často setkáváme s tím, že malé holčičky a kluci odmítají záclonyzávěsy s pohádkovými motivy a různými pajduláčky, autíčky a podobně. Je to jednoduše proto, že se jim pohádkové motivy zdají příliš dětské – a oni by už tak rádi byli velcí! :-) Naopak dospívajícím slečnám se právě dětské motivy mnohdy velmi líbí – protože jsou roztomilé. Rozhodně proto není od věci se při výběru dekorací do dětských pokojů svých ratolestí zeptat, co se jim líbí a co by chtěli – a ponechat jim při výběru záclonzávěsů určitý prostor.

Záclony a závěsy s postavičkami: Aby veselých motivů nebylo příliš…

Záclonyzávěsy s dětskými motivy si u nás můžete vybrat ze široké nabídky. Využití výrazných dětských motivů na zácloně, závěsu nebo římské roletě se rozhodně není třeba obávat – v dětských pokojích vypadají hezky a svěže a děti je mívají rády. Při výběru těchto pestřejších materiálů je však vhodná mírná opatrnost, aby při zkombinování více různých vzorů a barev pokoj ve výsledku nepůsobil přeplácaně.

Obecně se záclonyzávěsy s dětskými motivy hodí spíše k jednodušším tvarům. V těch dětských pokojích, které jsou vybaveny například pestrým kobercem nebo jinými výraznými doplňky, pak bývají stylově vhodnější spíše jednodušší záclony, závěsyřímské rolety – například s barevnými tečkami nebo jiným jednoduchým zdobením. I těch nabízíme obrovský výběr.

Jak se tedy může vyvíjet zastínění dětských a studentských pokojů od narození k dospělosti? Podívejte se!

Římské rolety poskytnou miminku útulný stín

ŘÍMSKÉ ROLETY jsou velice praktickým typem stínění. Podle toho, kolik je potřeba světla nebo zastínení, se dají snadno vytahovat a zatahovat. Oproti klasickým roletám působí velmi romanticky a útulně. Vyrobit se dají jak ze záclon, tak i z látek na závěsy, nebo i z některých roletovin. Miminku, které bude spát v této postýlce, tato římská roleta z okrové žluté závěsové látky poskytne příjemný teplý útulný stín.
ŘÍMSKÉ ROLETY jsou velice praktickým typem stínění. Podle toho, kolik je potřeba světla nebo zastínení, se dají snadno vytahovat a zatahovat. Oproti klasickým roletám působí velmi romanticky a útulně. Vyrobit se dají jak ze záclon, tak i z látek na závěsy, nebo i z některých roletovin. Miminku, které bude spát v této postýlce, tato římská roleta z okrové žluté závěsové látky poskytne příjemný teplý útulný stín.

Děti mají rády živé barvy, římským roletám vzory sluší

ŘÍMSKÉ ROLETY působí velice hezky i v takovýchto živých barvách. Limitující je jen celková vyváženost barev interiéru. Římské rolety s pestrými pruhy se budou batoleti, které tu s rodiči bydlí (a nejen jemu), určitě moc líbit.
ŘÍMSKÉ ROLETY působí velice hezky i v takovýchto živých barvách. Limitující je jen celková vyváženost barev interiéru. Římské rolety s pestrými pruhy se budou batoleti, které tu s rodiči bydlí (a nejen jemu), určitě moc líbit.

Mateřská škola: hezké závěsy nemohou chybět

ZÁVĚSY, na kterých při bližším pohledu děti objeví cyklisty, kravičku, koleje, stromy, květiny i závodní trasu - to je přesně to, co mají malí průzkumníci rádi. Závěsy jako leporelo, navíc v příjemných svěžích barvách! Tyto závěsy děti okouzlí v mateřské škole i doma.
ZÁVĚSY, na kterých při bližším pohledu děti objeví cyklisty, kravičku, koleje, stromy, květiny i závodní trasu – to je přesně to, co mají malí průzkumníci rádi. Závěsy jako leporelo, navíc v příjemných svěžích barvách! Tyto závěsy děti okouzlí v mateřské škole i doma.

V katalogu našeho zboží tyto závěsy najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…ania-01.html

I školka může mít závěsy jako rozkvetlou louku

TYTO ZÁVĚSY se stylizovanými růžovými kytičkami a motýlky okno doslova rozzáří. Za oknem je sníh, v pokojíku této mateřské školy se ale děti dívají na rozkvetlou louku.
TYTO ZÁVĚSY se stylizovanými růžovými kytičkami a motýlky okno doslova rozzáří. Za oknem je sníh, v pokojíku této mateřské školy se ale děti dívají na rozkvetlou louku.

V katalogu našeho zboží tyto závěsy najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…vara-01.html

Příprava na školu: blackoutové závěsy třídu zatemní i zútulní

I BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY MOHOU BÝT HEZKÉ. Malí předškoláčci se začínají připravovat na školní docházku, učí se první písmenka a číslice, zkoušejí si, jak se sedí ve školních lavicích... Po obědě si ale ještě chodí odpočinout a zdřímnout. Tyto jednobarevné závěsy jim v klidném odpočinku pomohou - jsou totiž vyrobeny z kvalitní měkké a splývavé blackoutové dekorační látky, která místnost dokáže velmi dobře zatemnit. Tyto závěsy dobře plní svůj účel a zároveň jsou také hezké. Oranžově žlutá barva závěsů navíc dokáže celou třídu zútulnit a pocitově oteplit.
I BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY MOHOU BÝT HEZKÉ. Malí předškoláčci se začínají připravovat na školní docházku, učí se první písmenka a číslice, zkoušejí si, jak se sedí ve školních lavicích… Po obědě si ale ještě chodí odpočinout a zdřímnout. Tyto jednobarevné závěsy jim v klidném odpočinku pomohou – jsou totiž vyrobeny z kvalitní měkké a splývavé blackoutové dekorační látky, která místnost dokáže velmi dobře zatemnit. Tyto závěsy dobře plní svůj účel a zároveň jsou také hezké. Oranžově žlutá barva závěsů navíc dokáže celou třídu zútulnit a pocitově oteplit.

V katalogu našeho zboží tyto závěsy najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…lackout.html

Závěsy s růžovými proužky a vlámskými sklady vypadají velmi něžně

DĚTSKÉ ZÁVĚSY s proužky v pastelových barvách působí romanticky a něžně. Designér Radomír Petroš pro tyto závěsy navrhnul řasení technikou vlámských skladů, které těmto růžovým závěsům mimořádně sluší, stejně jako romantické boční úvazy. Hladké bílé splývavé záclony jsou rovněž řaseny vlámskými sklady. Celý dětský pokoj je i díky vhodnému výběru záclon a závěsů příjemně útulný a vkusný.
DĚTSKÉ ZÁVĚSY s proužky v pastelových barvách působí romanticky a něžně. Designér Radomír Petroš pro tyto závěsy navrhnul řasení technikou vlámských skladů, které těmto růžovým závěsům mimořádně sluší, stejně jako romantické boční úvazy. Hladké bílé splývavé záclony jsou rovněž řaseny vlámskými sklady. Celý dětský pokoj je i díky vhodnému výběru záclon a závěsů příjemně útulný a vkusný.

V katalogu našeho zboží tyto závěsy najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…como-01.html

Růžové kytičky a wave systém – pokojík malé princezny

WAVE SYSTÉM ZÁCLONÁM SLUŠÍ. Záclony s motivem rozkvetlé louky jsou jako dělané pro pokojík malé princezny. Designér Radomír Petroš pro tyto záclony navrhnul řasení pomocí elegantního wave systému. Díky této speciální technice řasení, kterou naše firma na český trh uvedla, záclony tvoří po celé své výšce pravidelné a rovnoměrné vlny. Záclony jsou zavěšeny na garnýžích Square line, které se k wave systému mimořádně hodí.
WAVE SYSTÉM ZÁCLONÁM SLUŠÍ. Záclony s motivem rozkvetlé louky jsou jako dělané pro pokojík malé princezny. Designér Radomír Petroš pro tyto záclony navrhnul řasení pomocí elegantního wave systému. Díky této speciální technice řasení, kterou naše firma na český trh uvedla, záclony tvoří po celé své výšce pravidelné a rovnoměrné vlny. Záclony jsou zavěšeny na garnýžích Square line, které se k wave systému mimořádně hodí.

V katalogu našeho zboží tyto záclony najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…ouka-01.html

Na okno někdy stačí jen hezká záclona

I JEDNODUCHÁ ZÁCLONA MŮŽE MÍT ŠMRNC. Na některá okna stačí použít jen záclony bez závěsů. Také jednoduchá záclona může na okně vypadat velice hezky, šmrnc jí může dodat například originální řasení - v tomto případě pomocí wave systému. Tady se jistě malý nezbeda bude cítit dobře a pohodově.
I JEDNODUCHÁ ZÁCLONA MŮŽE MÍT ŠMRNC. Na některá okna stačí použít jen záclony bez závěsů. Také jednoduchá záclona může na okně vypadat velice hezky, šmrnc jí může dodat například originální řasení – v tomto případě pomocí wave systému. Tady se jistě malý nezbeda bude cítit dobře a pohodově.

Záclony a závěsy s barevnými puntíky jsou veselé a více „dospělácké“

MLADŠÍ ŠKOLÁCI často dávají před výraznými dětskými motivy přednost jednodušším vzorkům. To ale vůbec neznamená, že by jejich závěsy a záclony musely působit fádně!
MLADŠÍ ŠKOLÁCI často dávají před výraznými dětskými motivy přednost jednodušším vzorkům. To ale vůbec neznamená, že by jejich závěsy a záclony musely působit fádně!

A opět romantické vlámské sklady…

TYTO ZÁCLONY A ZÁVĚSY s malými školáky a školačkami zcela jistě porostou a neokoukají se. Závěsy mají velice jemný květinový vzorek. Pro nařasení této hladké záclony a vzorovaných závěsů designér Radomír Petroš navrhnul romantické vlámské sklady. Bydlet v takovém pokojíku musí být pro děti radost.
TYTO ZÁCLONY A ZÁVĚSY s malými školáky a školačkami zcela jistě porostou a neokoukají se. Závěsy mají velice jemný květinový vzorek. Pro nařasení této hladké záclony a vzorovaných závěsů designér Radomír Petroš navrhnul romantické vlámské sklady. Bydlet v takovém pokojíku musí být pro děti radost.

Římská roleta s výraznými květy se bude líbit malým i velkým dětem

ŘÍMSKÉ ROLETY JSOU HEZKÉ SE VZORKEM I BEZ NĚJ. Jak děti rostou, mění se jejich zájmy, vkus i potřeby. Římské rolety jsou ale nadčasové a praktické.
ŘÍMSKÉ ROLETY JSOU HEZKÉ SE VZORKEM I BEZ NĚJ. Jak děti rostou, mění se jejich zájmy, vkus i potřeby. Římské rolety jsou ale nadčasové a praktické.

Voály jsou praktické, hezké a často je zpestřuje vzorek

VOÁL s jemným vzorkem nařasený pomocí wave systému - to může být ta pravá volba pro pokoj malých předškoláků i dětí školního věku. Takovýto voál vypadá hezky a upraveně jak nad pracovním stolem, tak i na francouzském okně.
VOÁL s jemným vzorkem nařasený pomocí wave systému – to může být ta pravá volba pro pokoj malých předškoláků i dětí školního věku. Takovýto voál vypadá hezky a upraveně jak nad pracovním stolem, tak i na francouzském okně.


V katalogu našeho zboží najdete pod tímto odkazem celou řadu vzorovaných voálů: http://www.petros-interier.cz/…clony-voaly/

Záclony a závěsy na atypické okno? Žádný problém

ATYPICKÁ OKNA SI ORIGINÁLNÍ ZÁVĚSY ZASLOUŽÍ. Čím je dítě větší, tím více oceňuje soukromí a originální interiér. Takový vhodný prostor často nalezne v podkroví, kde bývají atypická nebo střešní okna. I ty umíme zastínit originálními a padnoucími závěsy a záclonami. Až do takovéhoto pokojíku na návštěvu přijde kamarád nebo kamarádka, povídat se bude hodně příjemně...
ATYPICKÁ OKNA SI ORIGINÁLNÍ ZÁVĚSY ZASLOUŽÍ. Čím je dítě větší, tím více oceňuje soukromí a originální interiér. Takový vhodný prostor často nalezne v podkroví, kde bývají atypická nebo střešní okna. I ty umíme zastínit originálními a padnoucími závěsy a záclonami. Až do takovéhoto pokojíku na návštěvu přijde kamarád nebo kamarádka, povídat se bude hodně příjemně…

Zastínění střešních oken musí padnout

ZASTÍNENÍ STŘEŠNÍCH OKEN. Výhled střešními okny na hvězdy může být romantický a příjemný, i střešní okna ale občas potřebují zastínit. My to umíme zařídit!
ZASTÍNENÍ STŘEŠNÍCH OKEN. Výhled střešními okny na hvězdy může být romantický a příjemný, i střešní okna ale občas potřebují zastínit. My to umíme zařídit!

Nejsou závěsy jako závěsy – u některých se sní obzvlášť hezky…

ROMANTICKÉ ZÁVĚSY V RŮŽOVÉ. Středoškolský studentský pokoj s romantickým atypickým oknem zdobí růžové proužkované závěsy s bočními úvazy. U takového okýnka se to ale musí krásně snít o prvních láskách...!
ROMANTICKÉ ZÁVĚSY V RŮŽOVÉ. Středoškolský studentský pokoj s romantickým atypickým oknem zdobí růžové proužkované závěsy s bočními úvazy. U takového okýnka se to ale musí krásně snít o prvních láskách…!

V katalogu našeho zboží tyto závěsy najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…como-01.html

Studentský pokoj ozvláštnily závěsy s barevnými proužky

TAKÉ CHLAPECKÝ STUDENTSKÝ POKOJ POTŘEBUJE ZÁVĚSY. Studenti u dekoračních tkanin zpravidla oceňují zejména jejich praktičnost, střídmost, ale zároveň i nápaditost. Závěsy s pestrobarevnými proužky, které jsou zavěšeny na dřevěné tyčové garnýži, tyto představy beze zbytku splňují.
TAKÉ CHLAPECKÝ STUDENTSKÝ POKOJ POTŘEBUJE ZÁVĚSY. Studenti u dekoračních tkanin zpravidla oceňují zejména jejich praktičnost, střídmost, ale zároveň i nápaditost. Závěsy s pestrobarevnými proužky, které jsou zavěšeny na dřevěné tyčové garnýži, tyto představy beze zbytku splňují.

Od dětských motivů k eleganci

ZÁVĚSY SE VYVÍJEJÍ S DÍTĚTEM. Studentské pokoje bývají zařízeny střídmě a prakticky, chtělo by se říct ve stylu džínové módy. Stejně tak závěsy odrostlých dětí postupně dostávají čím dál jednodušší a elegantnější podobu. Děti, které odmala měly kolem sebe hezké věci a hezké závěsy, se budou hezkými věcmi obklopovat i v dospělosti.
ZÁVĚSY SE VYVÍJEJÍ S DÍTĚTEM. Studentské pokoje bývají zařízeny střídmě a prakticky, chtělo by se říct ve stylu džínové módy. Stejně tak závěsy odrostlých dětí postupně dostávají čím dál jednodušší a elegantnější podobu. Děti, které odmala měly kolem sebe hezké věci a hezké závěsy, se budou hezkými věcmi obklopovat i v dospělosti.

Hezké jsou i dřevěné žaluzie

OD VĚCI NEJSOU ANI DŘEVĚNÉ ŽALUZIE. Pokojům mladých slečen a mládenců velice sluší i dřevěné žaluzie nebo bambusové žaluzie. Studentskému pokoji dodají na útulnosti a originalitě.
OD VĚCI NEJSOU ANI DŘEVĚNÉ ŽALUZIE. Pokojům mladých slečen a mládenců velice sluší i dřevěné žaluzie nebo bambusové žaluzie. Studentskému pokoji dodají na útulnosti a originalitě.

V katalogu našeho zboží dřevěné žaluzie a bambusové žaluzie najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…log/zaluzie/

Nechejte si tu nejkrásnější dekoraci pro Vaše okno navrhnout naším designérem. Pro více informací a objednávku klikněte zde: http://www.petros-interier.cz/…signera.html

 


zpět na články