Vyhledávač CZ Facebook EN

ZÁCLONY V BYTĚ – FOTOGRAFIE PRO INSPIRACI

Milí přátelé a zákazníci,

necháváte se rádi inspirovat obrázky různých skutečných interiérů? Pokud zrovna souhlasně přikyvujete, pak tu právě pro Vás máme nejnovější dávku krásných fotografií z interiérů ostatních zákazníků – tentokrát na téma ZÁCLONY V BYTĚ aneb ZÁCLONY MNOHA PODOB.

 • NEZAPOMEŇTE: Všechny záclony, závěsy, římské roletyjaponské stěny na snímcích pocházejí z dílny Petroš interier, tudíž od nás podobné dekorace oken můžete získat i Vy. Stačí se ozvat! :)

CO DĚLÁ ZÁCLONY HEZKÝMI?


Říká se, že v jednoduchosti je krása. Toto rčení stoprocentně potvrzuje tato jednoduchá bílá hladká voálová záclona. Nařasena je pomocí jednoduché řasící pásky a zavěšena na technickou garnýž. To, že vypadá tak hezky, je dáno několika faktory:

 1. KVALITNÍ ZÁCLONA

  Předně jde o kvalitní záclonu – kvalita látky je na oknech vždy rozpoznatelná, a to mnohem patrněji, než na jakékoliv jiné textilii. Kvalitní ušití je samozřejmostí – ušitím se dá krása záclony podtrhnout, nebo ji taky úplně pohřbít…

 2. DOSTATEČNÉ NAŘASENÍ

  Kromě toho je tato záclona dostatečně nařasená. Pro záclony je dostatečné řasení alespoň dvojnásobné (tj. šíře zakrývané plochy krát dva). Někteří zákazníci se snaží ušetřit tím, že sníží řasení. Řešení to je, ale dekorace pak už nikdy nejsou tak pěkné, jak by mohly být. Je potřeba si uvědomit, že dekorace oken pořizujete na xx let a budete je mít stále na očích. Vždyť kolik za tu stejnou dobu utratíte například za nové halenky, svetříky, kabelky, spodní prádlo a podobné věci, které vynosíte jen občas?

 3. DÉLKA TĚSNĚ NAD PODLAHU

  Třetí věc, která dělá tuto záclonu hezkou, je její délka až těsně nad podlahu. Tato délka vypadá vždy mnohem elegantněji, než například záclony k parapetu, nebo (nedejbože) ještě kratší.

 4. ÚVAZY

  A za čtvrté: Tuto jednoduchou bílou hladkou záclonu dělají pěknou, zvláštní a romantickou také boční úvazy ušité ze stejné záclonoviny. Úvazy jsou nejen hezkým, ale i velmi praktickým doplňkem. Jednak dovolují, aby do místnosti pronikalo mnohem více světla, z okna je lepší výhled, na parapetu vyniknou květiny a další dekorace, díky úvazům záclona nebrání proudění tepla z radiátoru a navíc záclona díky úvazům dostane pěkný tvar a vzhled.


DALŠÍ UKÁZKA krásné bílé jednoduché záclony stažené do úvazů, která je v tomto případě nařasená moderní technikou Wave systém a zavěšena na elegantní hranatou garnýž Square line z naší nabídky.


HLADKÁ BÍLÁ ZÁCLONA v kombinaci s luxusními jednobarevnými závěsy. V tomto případě jsou použity třásňové úvazy, které krásně ladí k bohatě nařaseným závěsům. Záclony a závěsy jsou zřaseny technikou Wave systém

ZÁCLONA A ATRAKTIVNÍ JÍDELNY


TAKOVÝTO ÚŽASNÝ JÍDELNÍ KOUT je snem nejedné domácí paní. Nádherná obrovská okna prostoru propůjčují tolik světla a vzdušnosti, že tu jídlo musí chutnat snad úplně každému. Díky dostatku světla zde nacházejí ideální uplatnění hustší poloprůhledné záclony, které na sebe přes den částečně přebírají i úlohu závěsů. Nařaseny jsou na Wave systém a zavěšeny na garnýže Square line. I zde si všimněte precizní délky, která sahá 1 až 2 centimetry nad podlahu.


KDYŽ JSME U JÍDELNÍCH KOUTŮ, tak tento je také jeden z nejpěknějších. Dotváří ho luxusní záclona od německé značky Wölfel nařasená technikou Wave systém a zavěšená na ohýbané technické garnýži. Celek je skutečně parádní, nemyslíte?

TENTÝŽ JÍDELNÍ KOUT ve dne, těsně před dokončením.
TENTÝŽ JÍDELNÍ KOUT ve dne, těsně před dokončením.

A JÍDELNA JEŠTĚ JEDNOU, tentokrát opět s krásnou kvalitní hladkou záclonou lehounkou jako dech. Nařasena je na Wave systém a zavěšena do výklenku na technickou garnýž. Čistý styl, jednoduché, krásné…


NA VĚTŠÍCH PLOCHÁCH (nejen v jídelnách) krásně vyniknou pravidelné vlny, které jsou charakteristické pro řasení na Wave systém. Tento typ řasení je mezi zákazníky nesmírně oblíbený. Hodí se především pro moderní styly interiérů. Aby pravidelné vlny krásně splývaly a nikde neodstávaly, vybrané dekorační látky a záclony musejí být měkké a splývavé – tak, jako je tomu i v tomto interiéru. Jestliže chcete Wave systém použít pro tvrdší a rohatější látky, samozřejmě to jde, ale musíte počítat s tím, že v dolní části už vlny nebudou tak pěkně držet tvar. Pro tento případ je pak vhodnější k takovým závěsům používat úvazy.
Více o zastínění jídelen najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…aslouzi.html

ZÁCLONY A DALŠÍ STÍNĚNÍ


ZÁCLONY A ZÁVĚSY, TO JE ELEGANTNÍ KLASIKA. Tato kvalitní hladká bílá záclona decentně doplňuje překrásné vyšívané závěsy. Závěsy jsou nařaseny na Vlámské sklady – Mikroflex a záclona na jednoduchou rovnou řasící pásku. Obojí je pak zavěšeno na garnýžích Square line.


JAKO STÍNICÍ PRVEK K ZÁCLONÁM je ovšem možné použít i méně tradiční stínicí prvky, jako například moderní a praktické plissé – podobně, jako v interiéru na tomto snímku. Plissé je mezi našimi zákazníky velmi oblíbené pro svou variabilitu. Obvykle se umísťuje přímo do rámu okna a většinu typů plissé je možné posouvat shora i zdola, takže si ho můžete nastavit přesně tak, jak Vám vyhovuje – klidně třeba doprostřed okna. Oproti žaluziím je mnohem snadněji udržovatelné a oproti roletám je zase modernější a charizmatičtější. Látky na plissé si u nás můžete vybírat z mnoha a mnoha desítek druhů a typů – od záclonových až po zatemňující a od jednobarevných až po pestré.
Více o plissé najdete zde: http://www.petros-interier.cz/katalog/plisse/

ZÁCLONY V NEOBVYKLÝCH KOMBINACÍCH


NEOTŘELÝM ZPŮSOBEM STÍNĚNÍ může být kombinace záclonyřímské rolety. V tomto případě jsou římské roletyzáclony zhotoveny ze stejného poloprůhledného materiálu. Dominantním stínicím prvkem jsou tady záclonové tunýlkové římské rolety, které po bocích zjemňuje a doplňuje klasická záclona. Ta je nařasena na jednoduchou řasící pásku. Tyto boční pruhy záclony plní jen dekorační účel a nejsou určeny k zatahování. Podle Vašeho přání Vám ovšem můžeme vyrobit i běžně zatahovací záclony.


PRAKTICKÝM ŘEŠENÍM MŮŽE BÝT I KOMBINACE DVOU ŘÍMSKÝCH ROLET – záclonovézávěsové římské rolety. Protože Vám římské rolety vždy vyrobíme na zakázku z látek, které si můžete vybrat z naší obrovské nabídky, otevírají se Vám tím možnosti k nejrůznějším kombinacím. Jak vidíte i na tomto snímku, barvy se dají sladit skutečně perfektně.

ZÁCLONA V PODOBĚ ŘÍMSKÉ ROLETY


ZÁCLONY MAJÍ NEKONEČNĚ MNOHO PODOB. Jednou z nich jsou například moderní a velmi efektní potištěné záclony. Když z takové látky vykouzlíte například římskou roletu do dětského či studentského pokoje – podobně jako na tomto snímku, jednoduše to nemá chybu.
Více na téma Jak na dětské záclony a závěsy najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…stineni.html


OVŠEM KDYŽ ŘÍMSKOU ROLETU ZHOTOVÍTE Z ELEGANTNÍ BÍLÉ ZÁCLONY a zkombinujete ji s krásnými závěsy, výsledek pak může být takto elegantní. Díky novému hi-tech stroji pro Vás nyní umíme vytvořit perfektní tunýlky i na velkoplošných římských roletách, také na římských roletách z náročně zpracovatelných látek, nebo třeba na římských roletách visících vedle sebe.


TATO KRÁSNÁ ZÁCLONOVÁ ŘÍMSKÁ ROLETA je bez tyček. Římské rolety bez tyček působí romantičtěji a mnohem ležérněji, než římské rolety vyztužené tyčkami. Typ římské rolety je třeba vždy volit podle osobního vkusu, podle ostatního zařízení interiéru a podle látky – každé sluší něco jiného. :)


SVISLÉ PROUŽKY římským roletám obzvláště sluší. Tyto záclonové římské rolety jsou s páskou našitou zezadu a s vyztužovacími tyčkami.
Někteří zákazníci se trochu obávají, zda s římskou roletou nebude příliš složitá manipulace při praní. Proto pro Vás máme tip: Manipulaci při praní římské rolety Vám může velmi usnadnit mechanismus římské rolety vybavený Easy wash systémem, díky kterému vodící provázky z mechanismu nemusíte vyvlékat, ale pouze je jednoduše „vycvaknete“ a zpátky stejně jednoduše i nasadíte.


LÁTKA S GEMOMETRICKÝMI VZORY zase umí římské roletě propůjčit neobyčejně zajímavý vzhled.


ŘÍMSKÉ ROLETY z hustší poloprůhledné záclony se skvěle hodí například i pro zastínění zimních zahrad. Římské rolety na tomto snímku jsou tunýlkové, s tunýlky zepředu a s tyčkami. Tunýlky vypadají na římských roletách velmi efektně a povyšují římské rolety minimálně o třídu výš. Podmínkou však je jejich perfektní ušití – toho ale na obyčejném neprofesionálním šicím stroji rozhodně nelze dosáhnout.
Více o římských roletách najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…mske-rolety/

ZÁCLONY V PODOBĚ JAPONSKÉ STĚNY


ZE ZÁCLONOVÉ LÁTKY Vám můžeme zhotovit také moderní japonské posuvné panelové stěny. Japonské stěny je možné ušít ze záclon, ze závěsových látek, nebo i z pevných roletovin. Japonská posuvná stěna na snímku je zhotovena z lehké voálové záclony.


JAPONSKÉ POSUVNÉ PANELY se pohybují ve speciálním profilu s různým počtem drážek. Počet drážek si můžete zvolit podle počtu panelů japonské stěny a podle způsobu, jakým se panely budou rozhrnovat.


ČÁST TĚCHTO JAPONSKÝCH PANELŮ je vyrobena ze záclony a druhá část panelů je ušita z lehké závěsové látky, obojí ve stejném designu. Díky této kombinaci je tato japonská posuvná stěna velmi variabilní a plně se přizpůsobí momentální potřebě majitelů. Panely se v tomto případě nepohybují v běžném profilu na japonské stěny, ale luxusnějších garnýžích Square line.


TAKÉ TATO KRÁSNÁ JAPONSKÁ STĚNA se nepohybuje v běžném profilu, ale v luxusnějších garnýžích Square line. Panely jsou ušity z lehké poloprůhledné lát­ky.


TATO JAPONSKÁ POSUVNÁ STĚNA je zhotovena z pevné roletoviny a pohybuje se v běžném kvalitním profilu na japonské stěny.
Více o japonských stěnách najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…onske-steny/
a také zde: http://www.petros-interier.cz/…stineni.html

ZÁCLONY HLADKÉ, NEBO VZOROVANÉ?


KDYŽ ZÁVĚS NENÍ POTŘEBNÝ. Některé interiéry nepotřebují zastiňovat závěsy, ale stačí jim jen samotná záclona. Díky tomu si pak místnost zachová svou lehkost, vzdušnost a překrásnou světlost. Záclony jsou v takovém případě dominantním dekoračním prvkem, proto je obzvláště třeba dbát na jejich kvalitu a perfektní zpracování. V tomto interiéru je krásná lehounká kvalitní záclona nařasena na Wave systém, který je sám o sobě velmi dekorativní. Wave v kombinaci s jednoduchou hladkou záclonou vypadá úžasně elegantně a luxusně.
Více na téma Jak si vybrat záclony do obýváku najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…obyvaku.html


ZÁCLONA JAKO DOMINANTNÍ DEKORACE. Každý interiér si žádá něco jiného. Luxusní záclony s výrazným vzorem mohou být samy o sobě velmi dominantním a nesmírně dekorativním prvkem v místnosti. Vzor je vždy třeba volit s velkým citem. Správně vybraná vzorovaná záclona ale může vypadat skutečně překrásně. Tyto luxusní záclony jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny jsou do okenního výklenku na technické garnýže. Výsledek je parádní, že? :)


DO VELMI MODERNÍHO INTERIÉRU SKVĚLE „SEDNE“ HLADKÁ ZÁCLONA. Aby záclona vypadala takto krásně, musí být kvalitní. Jestliže chcete, aby byl výsledek skutečně perfektní, pak rovnou zapomeňte na nákup kusových záclon v jakémsi marketu, nebo na kupování záclon za pár desítek korun někde na tržnicích – takové záclony by Vám dělaly radost tak nanejvýš do prvního vyprání, a to ještě „kdo ví, jestli“.
Až si budete vybírat záclony, obraťte se na renomovanou firmu, která Vám může ukázat své reference a která Vám bude schopná záclony rovnou také na míru ušít. Záclony a závěsy nejsou úplně levnou investicí, navíc si je pořizujete na dlouhou dobu a budete je mít stále na očích. Proto se Vám důkladný výběr dodavatele skutečně vyplatí.
Nádherné lehounké záclony na snímku jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny na technickou garnýž.


OKNO V TOMTO INTERIÉRU zdobí vzorovaná záclona s velmi jemným růžovofialovým proužkem. Jemňounké proužky na zácloně mají stejnou barvu, jako elegantní závěsy a další doplňky v interiéru. Ptáte se, jak je možné barvu vzoru na záclonách tak perfektně sladit se zařízením bytu? U nás si můžete vybírat doslova z tisíců vzorů, barev a odstínů záclon a závěsů. Nabídka je skutečně obrovská. Je tedy maximální pravděpodobnost, že si vyberete přesně tu barvu a vzor, jaký se Vám líbí a jaký se bude přesně hodit k zařízení Vašeho bytu.
V interiéru na tomto snímku navíc lehkou strohost zařízení velmi decentně zjemňují krásné tapety s přírodním motivem. Tyto konkrétní tapety sice nejsou od nás, nicméně značkové designové tapety si u nás rovněž můžete vybírat ze široké nabídky.
Více o tapetách najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…pety-na-zed/


TAKLÉ KUCHYŇ SI ZASLOUŽÍ HEZKÉ ZÁCLONY. K této kuchyňské lince v barvě červeného vína jsme našli záclonu s jemným vzorkem ve stejné barvě. Záclonu do této kuchyně doplňuje šitý úvaz, díky kterému se záclona dá stáhnout do boku, propouští více světla a odhaluje příjemný výhled ven. Podobně, jako mnoho dalších záclon z naší nabídky, pochází i tato záclona od kvalitního německého výrobce.
Více o zastínění kuchyňských oken najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…zaclony.html


BARVA ZÁCLONY SE DÁ S BARVOU INTERIÉRU SLADIT skutečně perfektně. Tyto záclony s širokými fialovými proužky jsou ušity jako římské rolety bez tyček. Barva proužků je perfektně sladěna s barvou sedací soupravy a polštářů.


O TOM, ŽE KRÁSNÉ ZÁCLONY ZDALEKA NEMUSEJÍ BÝT JEN BÍLÉ, se můžete přesvědčit i na tomto snímku. Tyto jemně béžové záclony se vzorkem propouštějí do interiéru ložnice příjemně teplé a měkké světlo.

ZÁCLONY A JEJICH ŘASENÍ


WAVE SYSTÉM JE MOMENTÁLNĚ mezi našimi zákazníky zřejmě nejoblíbenějším způsobem řasení záclon a závěsů. Vytváří pravidelné elegantní vlny po celé výšce záclony. K zavěšení záclon a závěsů nařasených na Wave systém se hodí především hranaté garnýže Square line, nebo některé technické garnýže z naší nabídky. Pro Wave systém se někdy dají použít i kulaté drážkové tyčové garnýže Palermo. Záclony a závěsy v tomto úžasném interiéru jsou nařaseny technikou Wave systém a zavěšeny jsou na garnýže Square line.
Více o řasení na Wave systém najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…-system.html


VLÁMSKÉ SKLADY – MIKROFLEX. Velice hezkým způsobem řasení záclon a závěsů jsou Vlámské sklady. Tento způsob se také někdy označuje jako Mikroflex. Toto řasení je mnohem romantičtější a ležérnější, než Wave systém a zároveň mnohem propracovanější, než řasení na rovnou řasicí pásku. Záclony na tomto snímku jsou nařaseny na Vlámské sklady – Mikroflex a zavěšeny jsou na tyčových garnýžích.
Více o řasení na Vlámské sklady najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…-sklady.html


ŘASENÍ NA ROVNOU ŘASICÍ PÁSKU je jednoduché, nekomplikované, přímočaré.


ŘASENÍ NA ROVNOU ŘASICÍ PÁSKU se ideálně hodí jak pro rovné záclony, tak i pro záclony do atypických oken – v tomto případě obloukových.


AŤ UŽ SI VYBERETE ZÁCLONY hladké či vzorované, jednobarevné nebo barevné, ušité klasicky, nebo jako římské rolety či japonské stěny, nařasené na jednoduchou řasicí pásku, Vlámské sklady – Mikroflex, nebo na Wave systém, ať už záclony necháte vyniknout samostatně, nebo je zkombinujete se závěsy, římskými roletami či plissé – Vaše kvalitní záclony Váš interiér vždy zútulní a zkrásní! :)

KDE NÁS NAJDETE

 • NAVŠTIVTE NAŠI NOVOU PRODEJNU:

  Přijďte si své záclony vybrat do firemní prodejny Petroš interier, kterou nově najdete ve Frýdku-Místku na Zámeckém náměstí 44.

NAŠI NOVOU PRODEJNU najdete jen asi 100 metrů od té původní. Od staré prodejny běžte po chodníku pořád rovně směrem na náměstí. Zastavte se AŽ před zahrádkou penzionu Pod kašnou - a po levé ruce budete mít naší novou prodejnu.
NAŠI NOVOU PRODEJNU najdete jen asi 100 metrů od té původní. Od staré prodejny běžte po chodníku pořád rovně směrem na náměstí. Zastavte se AŽ před zahrádkou penzionu Pod kašnou – a po levé ruce budete mít naší novou prodejnu.
PRODEJNA JE HNED VEDLE zahrádky penzionu Pod kašnou.
PRODEJNA JE HNED VEDLE zahrádky penzionu Pod kašnou.

Náš tip:

 • POZVĚTE SI DESIGNÉRA:

  Vyzkoušejte absolutní pohodlí: Pozvěte si designéra a vyberte si své římské rolety, záclony a závěsy V KLIDU A POHODLÍ SVÉHO DOMOVA.

  Designér Vám poradí a pomůže s výběrem dekorací oken, všechno potřebné zaměří, spočítá a připraví. Domů k Vám na výběr přiveze několik plných velkých kufrů vzorků, takže určitě budete mít z čeho vybírat.

  JEZDÍME PO CELÉ ČESKÉ I SLOVENSKÉ REPUBLICE!

  Více informací a formulář k návštěvě designéra najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…signera.html

 • DALŠÍ FOTOGRAFIE

  dekorací oken najdete ve fotogalerii zde: http://www.petros-interier.cz/…fotogalerie/

 • REFERENCE OD OSTATNÍCH ZÁKAZNÍKŮ

  a vzkazy, které tu pro Vás naši zákazníci nechali, najdete zde: http://www.petros-interier.cz/…kazniku.html

 


zpět na články