Vyhledávač CZ Facebook EN

Co do koupelny a bazénu: Záclony, závěsy, římské rolety, nebo žaluzie?

Ti, kdo bydlí v paneláku, tuhle otázku řešit nemusejí. Koupelny v rodinných domech však větší či menší okna mívají velice často, přičemž výjimkou nejsou dokonce ani francouzská okna sahající až k zemi. Jen si to představte: ležet ve vaně, relaxovat při vůni vonných olejů a přitom se skleněnou stěnou dívat do krásné zeleně zahrady!

Okna v koupelnách samozřejmě také potřebují odpovídající stínění – tady možná více, než kterákoliv jiná okna v domě. Jaký typ stínění ale do koupelny zvolit? Záclony, závěsy, římské rolety či žaluzie? Podle designéra se hodí kterýkoliv z těchto typů stínění, je třeba pouze zvolit styl a vybrat odpovídající kvalitu materiálu.

OKNA AŽ K ZEMI v koupelnách nebývají nijak výjimečná. Relax ve vaně se díky krásnému výhledu ven může stát dvojnásobným požitkem. Velká okna v koupelně jsou velmi luxusní a žádají si také odpovídající stínění. V tomto případě paní domu zvolila záclonu s velice jemným vzorkem a designér Radomír Petroš pro toto okno navrhnul řasení technikou vlámských skladů.
OKNA AŽ K ZEMI v koupelnách nebývají nijak výjimečná. Relax ve vaně se díky krásnému výhledu ven může stát dvojnásobným požitkem. Velká okna v koupelně jsou velmi luxusní a žádají si také odpovídající stínění. V tomto případě paní domu zvolila záclonu s velice jemným vzorkem a designér Radomír Petroš pro toto okno navrhnul řasení technikou vlámských skladů.
DÍKY VELKÉMU OKNU je koupelna světlá a vzdušná. Krásná záclona je pak jako třešinka na dortu.
DÍKY VELKÉMU OKNU je koupelna světlá a vzdušná. Krásná záclona je pak jako třešinka na dortu.

V některých koupelnách postačí lehké záclony, v jiných je nutné počítat i s důkladnějším stíněním. Své místo tu pak vedle záclon nacházejí i závěsy nebo rolety.

I OKNO V KOUPELNĚ může být krásné a elegantní.
I OKNO V KOUPELNĚ může být krásné a elegantní.
LEHKÝ VOÁL S BAREVNÝM VZORKEM může být pro koupelnové okno tím pravým slušivým modelem.
LEHKÝ VOÁL S BAREVNÝM VZORKEM může být pro koupelnové okno tím pravým slušivým modelem.

V katalogu našeho zboží najdete záclonyvoály pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…log/zaclony/

„Do koupelny se obecně hodí spíše lehčí materiály s co největším podílem polyesterového vlákna. Měli bychom tedy volit takové dekorační látky, které příliš nenasávají vlhkost a nemají tendenci plesnivět,“ pověděl designér Radomír Petroš. Dodal, že správně zvolené dekorační látky v koupelně většinou nezpůsobují žádné potíže – už jen proto, že koupelny s okny zpravidla bývají dobře odvětrávány. „Snad jen přímo nad vanou, kde může být vlhkost enormní, by dekorační tkanina mohla být trochu problematičtější,“ podotkl designér.

NA KOUPELNOVÁ OKNA se hodí spíše lehké polyesterové materiály, které nenasávají vlhkost. Některé mohou vypadat skutečně exkluzivně.
NA KOUPELNOVÁ OKNA se hodí spíše lehké polyesterové materiály, které nenasávají vlhkost. Některé mohou vypadat skutečně exkluzivně.

Do koupelen podle něj velice sluší nejen záclonyzávěsy, ale i římské rolety či žaluzie. „Obzvlášť elegantně v koupelnách vypadají dřevěné žaluzie nebo bambusové žaluzie. Co se týče dřevěných žaluzií, ty sice je možné použít, ale vyžadují skutečně dobré větrání. Spíše než dřevěné žaluzie bych však do koupelny doporučil bambusové žaluzie. Ty jsou v tomto případě vhodnější, vlhkost by jim neměla vadit,“ doporučil Radomír Petroš.

DŘEVĚNÉ A BAMBUSOVÉ ŽALUZIE koupelnu velice zútulní.
DŘEVĚNÉ A BAMBUSOVÉ ŽALUZIE koupelnu velice zútulní.
STAČÍ JEDEN POHYB a dovnitř nikdo neuvidí...
STAČÍ JEDEN POHYB a dovnitř nikdo neuvidí…

V katalogu našeho zboží najdete dřevěné žaluziebambudové žaluzie pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…log/zaluzie/

Obdobná pravidla platí i pro bazény, v nich však potíže s vlhkostí paradoxně obvykle bývají téměř zanedbatelné. „Domácí bazény bývají natolik kvalitně odvětrávány a klimatizovány, že se v nich někdy kvůli suchému vzduchu nedaří dokonce ani domácím květinám,“ usmíval se designér.

KRÁSNÉ LEHKÉ ZÁCLONY z u bazénu vypadají skutečně exkluzivně. Designér Radomír Petroš pro tento bazén navrhnul záclony z bílého francouzského batistu. Celý interiér díky nim působí jemně a přívětivě.
KRÁSNÉ LEHKÉ ZÁCLONY z u bazénu vypadají skutečně exkluzivně. Designér Radomír Petroš pro tento bazén navrhnul záclony z bílého francouzského batistu. Celý interiér díky nim působí jemně a přívětivě.

Do místností s bazény se rovněž hodí, podobně jako do koupelen, různé druhy stínění. Záleží jen na vkusu jejich uživatelů a stylu ostatního zařízení. „Nejlevnější a podle mého mínění nejméně estetickou variantou zastínění bazénů jsou látkové vertikální žaluzie. Tyto žaluzie určitě mají své výhody, nicméně mnohem lépe v tomto specifickém typu interiérů vypadají dřevěné žaluzie nebo bambusové žaluzie. Ty svým přírodním vzhledem dodají celému interiéru na útulnosti a působí velmi elegantně a luxusně,“ konstatoval Radomír Petroš. Využít se ovšem dají i další druhy stínění, jako je například plisse.

TOTO NEJSOU horizontální žaluzie, ale speciální stínící technika zvaná plisse.
TOTO NEJSOU horizontální žaluzie, ale speciální stínící technika zvaná plisse.

Právě tak elegantně jako žaluzie však u bazénů mohou vypadat i záclony, závěsyřímské rolety. „Výhodou je, že pro jejich zhotovení můžeme čerpat z nepřeberného množství nejrůznějších materiálů – od lehkých záclon přes jednobarevné i barevné závěsové látky až po pevné roletoviny,“ pověděl designér Radomír Petroš.

BAZÉN JE MÍSTEM RELAXACE A ODPOČINKU, a k tomu rozhodně patří i hezké útulné prostředí. Krásné kvalitní záclony a závěsy tady roznodně mají své důležité a opodstatněné místo.
BAZÉN JE MÍSTEM RELAXACE A ODPOČINKU, a k tomu rozhodně patří i hezké útulné prostředí. Krásné kvalitní záclony a závěsy tady roznodně mají své důležité a opodstatněné mís­to.
KVALITNÍ ZÁVĚSY dodají interiéru šmrnc a útulnost.
KVALITNÍ ZÁVĚSY dodají interiéru šmrnc a útulnost.

Jestli zvolit záclony, závěsy, nebo římské rolety, záleží jen na vkusu zákazníka a celkovém stylu interiéru. Obě varianty „mají něco do sebe“.

ŘÍMSKÉ ROLETY jsou u bazénů velmi praktické. Díky nim se dá snadno a přesně regulovat množství světla či zastínění, římské rolety dobře drží tvar a když se při větrání někdy zvedne vánek, římské rolety v něm určitě nebudou vlát. Po vytažení pak mohou odkrýt krásné pohledy do zahrady.
ŘÍMSKÉ ROLETY jsou u bazénů velmi praktické. Díky nim se dá snadno a přesně regulovat množství světla či zastínění, římské rolety dobře drží tvar a když se při větrání někdy zvedne vánek, římské rolety v něm určitě nebudou vlát. Po vytažení pak mohou odkrýt krásné pohledy do zahrady.
ZATAŽENÉ ŘÍMSKÉ ROLETY zaručí naprosté soukromí.
ZATAŽENÉ ŘÍMSKÉ ROLETY zaručí naprosté soukromí.

Spoustu zajímavostí a podrobností na téma římské rolety najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…mske-rolety/

V případě, kdy je třeba zastínit i stropní část interiéru, je také možné z dekoračních látek zhotovit zajímavé baldachýny.

STROPNÍ ČÁST bazénových interiérů je možné zastínit zajímavými baldachýny.
STROPNÍ ČÁST bazénových interiérů je možné zastínit zajímavými baldachýny.

„U dekoračních látek, které používáme do bazénů, je třeba dbát zejména na to, aby byly barevně stálé. Bývají totiž ve větší míře vystaveny sluníčku, a to by méně kvalitní materiály mohlo rychle vyšisovat,“ upozornil Radomír Petroš.

Nechejte si tu nejkrásnější dekoraci pro Vaše okno navrhnout naším designérem. Pro více informací a objednávku klikněte zde: http://www.petros-interier.cz/…signera.html

 


zpět na články