Ti, kdo bydlí v paneláku, tuhle otázku řešit nemusejí. Koupelny v rodinných domech však větší či menší okna mívají velice často, přičemž výjimkou nejsou dokonce ani francouzská okna sahající až k zemi. Jen si to představte: ležet ve vaně, relaxovat při vůni vonných olejů a přitom se skleněnou stěnou dívat do krásné zeleně zahrady!
Okna v koupelnách samozřejmě také potřebují odpovídající stínění – tady možná více, než kterákoliv jiná okna v domě. Jaký typ stínění ale do koupelny zvolit? Záclony, závěsy, římské rolety či žaluzie? Podle designéra se hodí kterýkoliv z těchto typů stínění, je třeba pouze zvolit styl a vybrat odpovídající kvalitu materiálu.
V některých koupelnách postačí lehké záclony, v jiných je nutné počítat i s důkladnějším stíněním. Své místo tu pak vedle záclon nacházejí i závěsy nebo rolety.
V katalogu našeho zboží najdete záclony a voály pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…log/zaclony/
„Do koupelny se obecně hodí spíše lehčí materiály s co největším podílem polyesterového vlákna. Měli bychom tedy volit takové dekorační látky, které příliš nenasávají vlhkost a nemají tendenci plesnivět,“ pověděl designér Radomír Petroš. Dodal, že správně zvolené dekorační látky v koupelně většinou nezpůsobují žádné potíže – už jen proto, že koupelny s okny zpravidla bývají dobře odvětrávány. „Snad jen přímo nad vanou, kde může být vlhkost enormní, by dekorační tkanina mohla být trochu problematičtější,“ podotkl designér.
Do koupelen podle něj velice sluší nejen záclony a závěsy, ale i římské rolety či žaluzie. „Obzvlášť elegantně v koupelnách vypadají dřevěné žaluzie nebo bambusové žaluzie. Co se týče dřevěných žaluzií, ty sice je možné použít, ale vyžadují skutečně dobré větrání. Spíše než dřevěné žaluzie bych však do koupelny doporučil bambusové žaluzie. Ty jsou v tomto případě vhodnější, vlhkost by jim neměla vadit,“ doporučil Radomír Petroš.
V katalogu našeho zboží najdete dřevěné žaluzie a bambudové žaluzie pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…log/zaluzie/
Obdobná pravidla platí i pro bazény, v nich však potíže s vlhkostí paradoxně obvykle bývají téměř zanedbatelné. „Domácí bazény bývají natolik kvalitně odvětrávány a klimatizovány, že se v nich někdy kvůli suchému vzduchu nedaří dokonce ani domácím květinám,“ usmíval se designér.
Do místností s bazény se rovněž hodí, podobně jako do koupelen, různé druhy stínění. Záleží jen na vkusu jejich uživatelů a stylu ostatního zařízení. „Nejlevnější a podle mého mínění nejméně estetickou variantou zastínění bazénů jsou látkové vertikální žaluzie. Tyto žaluzie určitě mají své výhody, nicméně mnohem lépe v tomto specifickém typu interiérů vypadají dřevěné žaluzie nebo bambusové žaluzie. Ty svým přírodním vzhledem dodají celému interiéru na útulnosti a působí velmi elegantně a luxusně,“ konstatoval Radomír Petroš. Využít se ovšem dají i další druhy stínění, jako je například plisse.
Právě tak elegantně jako žaluzie však u bazénů mohou vypadat i záclony, závěsy a římské rolety. „Výhodou je, že pro jejich zhotovení můžeme čerpat z nepřeberného množství nejrůznějších materiálů – od lehkých záclon přes jednobarevné i barevné závěsové látky až po pevné roletoviny,“ pověděl designér Radomír Petroš.
Jestli zvolit záclony, závěsy, nebo římské rolety, záleží jen na vkusu zákazníka a celkovém stylu interiéru. Obě varianty „mají něco do sebe“.
Spoustu zajímavostí a podrobností na téma římské rolety najdete pod tímto odkazem: http://www.petros-interier.cz/…mske-rolety/
V případě, kdy je třeba zastínit i stropní část interiéru, je také možné z dekoračních látek zhotovit zajímavé baldachýny.
„U dekoračních látek, které používáme do bazénů, je třeba dbát zejména na to, aby byly barevně stálé. Bývají totiž ve větší míře vystaveny sluníčku, a to by méně kvalitní materiály mohlo rychle vyšisovat,“ upozornil Radomír Petroš.
Nechejte si tu nejkrásnější dekoraci pro Vaše okno navrhnout naším designérem. Pro více informací a objednávku klikněte zde: http://www.petros-interier.cz/…signera.html