Vyhledávač CZ Facebook EN

Japonské stěny – elegantní varianta stínění aneb tisíciletá tradice v moderním interiéru

Zajímavou alternativou k roletám, závěsům či žaluziím mohou být japonské posuvné panelové stěny. Japonské stěny vycházejí z mnoho tisíc let testované tradice. Jsou zároveň funkční i velmi krásné a elegantní. Na jejich zhotovení můžeme použít širokou škálu dekoračních tkanin od lehounkých průsvitných záclon až po pevné neprůhledné závěsové materiály.

JAPONSKÉ STĚNY se stejně dobře hodí k předělení místností jako k zastínění oken. Vždy jsou velmi krásné a elegantní.
JAPONSKÉ STĚNY se stejně dobře hodí k předělení místností jako k zastínění oken. Vždy jsou velmi krásné a elegantní.

Japonské stěny jsou velmi variabilní. Hodí se na zastínění oken, předělení místností, zakrytí různých policových systémů či šaten, své využití mohou najít jak v domácnostech, tak i například v restauracích, zdravotnických zařízeních, praktické mohou být v kancelářích pro variabilní oddělení pracovních míst a podobně.

Podle potřeby je možné zvolit výšku, šířku i počet panelů japonské stěny, způsob jejího ovládání i materiál.

NA JAPONSKÉ STĚNY je možné použít lehké průsvitné materiály, záclony, závěsové materiály, anebo klidně i tuhé roletové látky - jako je tomu právě v tomto případě. V každém případě však japonské stěny působí velmi dekorativně.
NA JAPONSKÉ STĚNY je možné použít lehké průsvitné materiály, záclony, závěsové materiály, anebo klidně i tuhé roletové látky – jako je tomu právě v tomto případě. V každém případě však japonské stěny působí velmi dekorativně.

Mechanismus upevnění japonské stěny

Japonské stěny se upevňují na horní hliníkovou lištu, která může mít podle potřeby a přání zákazníka od dvou do pěti drážek. V každé z drážek se pohybuje jeden nebo i více nosičů jednotlivých látkových panelů, jejichž šířka je volitelná podle potřeby každého zákazníka. Jednotlivé nosiče se v liště pohybují pomocí speciálních koleček, díky kterým je pohyb tichý, hladký a snadný. Výhodou tohoto systému je i to, že horní hliníková lišta je velice plochá. Tato vlastnost je užitečná zejména tam, kde zbývá mezi křídly oken a stropem jen velmi malý manipulační prostor.

JAPONSKÉ STĚNY pro své upevnění nepotřebují příliš mnoho prostoru, neboť horní vodící lišty jsou totiž velmi tenké - přitom ale mohou mít až pět drážek. Díky tomu není problém japonskou stěnu nakombinovat tak, že na okně bude plnit zároveň funkci záclon i závěsů, jako je tomu na tomto obrázku. Pro tento elegantní interiér designér Radomír Petroš navrhnul na zhotovení japonské stěny vzdušnou hladkou záclonu v kombinaci s jednobarevnou závěsovou dekorační látkou. Čokoládově hnědá barva japonské stěny komunikuje s hnědou stěnou obývacího pokoje. Osvěžujícím akcentem tohoto interiéru je pak samotná sedací souprava v červené barvě.
JAPONSKÉ STĚNY pro své upevnění nepotřebují příliš mnoho prostoru, neboť horní vodící lišty jsou totiž velmi tenké – přitom ale mohou mít až pět drážek. Díky tomu není problém japonskou stěnu nakombinovat tak, že na okně bude plnit zároveň funkci záclon i závěsů, jako je tomu na tomto obrázku. Pro tento elegantní interiér designér Radomír Petroš navrhnul na zhotovení japonské stěny vzdušnou hladkou záclonu v kombinaci s jednobarevnou závěsovou dekorační látkou. Čokoládově hnědá barva japonské stěny komunikuje s hnědou stěnou obývacího pokoje. Osvěžujícím akcentem tohoto interiéru je pak samotná sedací souprava v červené barvě.

Samotný stínící materiál japonské stěny je k posuvnému nosiči připevněn pomocí suchého zipu. Na těchto pásech ušitých z vybrané dekorační látky jsou pak ve spodní části vytvořeny tunýlky opatřené výztuží a závažím, které zaručují napnutí japonské stěny.

Horní lišty a posuvné nosiče panelů japonské stěny jsou vyrobeny z hliníku s povrchovou úpravou práškováním a následným vypálením. Jejich základní barva je bílá a za příplatek je můžeme dodat i ve stříbrné nebo bronzové barvě. Plastové komponenty, které se na vodících lištách japonské stěny používají, jsou vyrobeny z velice kvalitního plastu, který neztrácí pružnost ani po mnoha letech používání.

Ovládací systém pro japonské stěny

Japonské stěny nabízejí, stejně jako závěsy, záclony či římské rolety, i několik různých způsobů ovládání. Manuální ovládání je možné buď prostým tahem za látku. Japonské stěny je však možné vybavit i ovládáním provázkem se závažím nebo tyčkou. Komfortnějším způsobem je pak ovládání tichým a spolehlivým elektromotorem s možností řízení dálkovým ovladačem nebo tlačítkem.

Ani zde však variabilita japonských stěn nekončí. Japonské stěny nabízejí i celou řadu možností ve způsobu shrnování panelů. Panely japonské stěny se mohou shrnovat na jednu či druhou stranu, do obou stran, centrálně na střed, nebo například i různě nepravidelně podle aktuální potřeby.

PANELY JAPONSKÉ STĚNY je možné podle nálady a podle potřeby shrnovat na jednu či druhou stranu, do obou stran, centrálně na střed, nebo i různě nepravidelně.
PANELY JAPONSKÉ STĚNY je možné podle nálady a podle potřeby shrnovat na jednu či druhou stranu, do obou stran, centrálně na střed, nebo i různě nepravidelně.
PRO VÝROBU této krásné japonské stěny designér Radomír Petroš použil velmi lehký vzdušný a poloprůhledný závěsový materiál s nenápadným abstraktním vzorkem. Ložnice je sladěna v chladných pastelových letních barvách. Jednoduchá elegance japonské stěny podrthuje její příjemnou atmosféru a vkusnost.
PRO VÝROBU této krásné japonské stěny designér Radomír Petroš použil velmi lehký vzdušný a poloprůhledný závěsový materiál s nenápadným abstraktním vzorkem. Ložnice je sladěna v chladných pastelových letních barvách. Jednoduchá elegance japonské stěny podrthuje její příjemnou atmosféru a vkusnost.

Materiály pro zhotovení japonských stěn

Výběr materiálů pro zhotovení japonské stěny prakticky nezná omezení. Pro japonské stěny je možné si vybrat z naší nepřeberné nabídky materiálů na záclony, z nabídky mnoha stovek závěsových dekoračních materiálů a rovněž ze široké nabídky materiálů na klasické rolety. Záleží jen na potřebě a vkusu zákazníka.

PRO TUTO JAPONSKOU STĚNU designér Radomír Petroš paní domu navrhnul svěží vzorovaný voál s oranžovým vzorkem, který ladí s barvou stěn i s ostatním zařízením pokoje. Kuchyňský a obývací prostor je v tomto interiéru oddělen pouze příčkou. Pro vedlejší okno v kuchyni bylo vhodnější zvolit římskou roletu. Protože na sebe oba prostory navazují, designér na zhotovení této římské rolety doporučil voál s velmi podobným, pouze jemnějším vzorkem ve stejných barvách - jak je vidět na obrázku níže. Jednotný ráz interiéru tak zůstal zachován, přitom však každé z oken dostalo to, co mu nejlépe sluší a co je pro něj nejpraktičtější.
PRO TUTO JAPONSKOU STĚNU designér Radomír Petroš paní domu navrhnul svěží vzorovaný voál s oranžovým vzorkem, který ladí s barvou stěn i s ostatním zařízením pokoje. Kuchyňský a obývací prostor je v tomto interiéru oddělen pouze příčkou. Pro vedlejší okno v kuchyni bylo vhodnější zvolit římskou roletu. Protože na sebe oba prostory navazují, designér na zhotovení této římské rolety doporučil voál s velmi podobným, pouze jemnějším vzorkem ve stejných barvách – jak je vidět na obrázku níže. Jednotný ráz interiéru tak zůstal zachován, přitom však každé z oken dostalo to, co mu nejlépe sluší a co je pro něj nejpraktičtější.
NA JAPONSKOU STĚNU v obývacím pokoji a na římskou roletu v kuchyňském prostoru designér Radomír Petroš použil voály s podobným vzorkem a ve stejných barvách.
NA JAPONSKOU STĚNU v obývacím pokoji a na římskou roletu v kuchyňském prostoru designér Radomír Petroš použil voály s podobným vzorkem a ve stejných barvách.

Údržba japonské stěny

Uživatelé u japonských stěn velmi oceňují rovněž jejich snadnou údržbu. Inteligentní způsob uchycení látkových panelů k nosičům pomocí suchého zipu umožňuje snadné sundání látky, snadné je i vytažení dolní výztuže se závažím. Po vyprání se pak látka stejně jednoduše nasadí zpět na své místo. Tkaniny se čistí nebo perou podle použitého materiálu a podle pokynů výrobce. Roletové látky je možné očistit prachovkou nebo vysavačem.

Nechejte si tu nejkrásnější dekoraci pro Vaše okno navrhnout designérem. Pro více informací a objednávku klikněte zde: http://www.petros-interier.cz/…signera.html

 


zpět na články