Vyhledávač CZ Facebook EN

styly interiérů

 

STYL INTERIÉRU: JAK VYBRAT TY SPRÁVNÉ DEKORACE?

Vážení zákazníci,
až budete vyplňovat žádost o návštěvu designéra, v krátkém dotazníku narazíte také na otázku, jaký typ interiéru máte. Pro mnoho lidí je však dost obtížné styl interiéru správně definovat. Proto Vám s tím chceme pomoci.

Pro ty, kdo o návštěvě designéra zatím neuvažují, mohou být následující řádky inspirací, co by do jejich interiéru mohlo slušet, čemu by se naopak měli ze široka vyhnout nebo po čem mohou sáhnout v naší firemní prodejně, která se nachází na Zámeckém náměstí (Zámecké ulici) 54 ve Frýdku-Místku.

Připravili jsme pro Vás zjednodušený přehled typů interiérů, se kterými se v praxi setkáváme nejčastěji. Pro lepší představu každý styl doplňujeme typickými fotografiemi.

Chcete mít při návštěvě designéra ten nejlepší výběr? Pak je důležité, abyste svůj typ interiéru označili správně. Nabídka látek je totiž obrovská a není v našich silách, abychom k Vám přivezli všechno, co máme. Designér k Vám z celkové nabídky přiveze jen ty látky, které se k Vašemu stylu hodí nejlépe. Je tedy na Vás, abyste styl svého interiéru určili a označili správně – potom budete mít na výběr skutečně ty nejvhodnější látky a nejširší výběr. (Není přitom třeba zacházet až do detailů.) Pokud si typem svého interiéru nejste jistí, hodně Vám napoví i přiložené fotografie…

Upozornění: Uvedené dělení možná není úplně historicky a architektonicky přesné, nicméně pro účel orientace, vytvoření představy a vzájemné domluvy zcela postačí. Neporovnávejte prosím konkrétní detaily – při určování stylu interiéru je vždy třeba vnímat celek, atmosféru, dominantní prvky…

Náš tip: 

MODERNÍ ELEGANT STYL

  • moderní, elegantní, novodobý, městský, funkční, současný


 

MODERNÍ PŘÍRODNÍ STYL

  • moderní přírodní vzhled


 

ULTRAMODERNÍ STYL

  • ultramoderní, minimalistický, strohý, high-tech, futurist, art deco, industriální


 

KLASICKÝ STYL

  • klasický + historizující a starožitný styl – zdobný, zámecký, starobylý, tradiční, historický, slohový, honosný


 

COUNTRY STYL A DŘEVĚNKY

  • country, venkovský, chalupářský, rustikální, horské chaty, sezónní rezidence + dřevěnky a stylové dřevostavby


 

ROMANTICKÝ STYL

  • romantický, glamour, francouzský


 

OSTATNÍ STYLY

  • regionální, retro, dekadentní, dětský a další styly